טיפול שיניים ביואורגונומי

טיפול שיניים- ביואורגונומי

לפני תקופה ארוכה פנה אלי אדם וציין בפני שהשיניים שלו נוטות לצהובות והוא מעוניין לבצע הלבנה.
שאלתו הייתה האם יש טיפול שיניים ביואורגונומי.
בשלב ראשוני הפניתי אותו לטיפול על ידי שיננית. היא ניקתה היכן שצריך ואף עשתה פוליש. רוב השיניים היו לבנות ברמה סבירה . עדיין נשארו מספר שיניים צהובות . דבר זה הציק לו.

לאחר שהתייעץ עם מספר רופאים, רופא אחד ציין שהוא לא רואה בעיה חיצונית בשיניים ואין פגיעה באימייל של השן. לאחר מספר בדיקות וצילומי חניכיים ציין הרופא שזה נראה כמו דלקת פנימית שגורמת לתופעה זו ונדרש טיפולי שורש לטיפול בנושא.
כהערת אגב ציין הרופא שתופעה זו נובעת מטראומה שהשיניים עברו.
יתכן שקבלו מכה כלשהיא או משהו קיצוני אחר.

הטיפול הביואורגונימי

בנושאי טראומות נכנסתי לתמונה כמטפל ביואורגונומי ולהלן המשמעויות של השיניים.
בפה יש 32 שיניים כאשר ישנה חלוקה ל-4 רבעים ובכל רבע יש 8 שיניים.
לפי השיטה של ארגון הבינ"ל לרפואת שיניים FDI המספור של השיניים נעשה באופן הבא: השן הראשונה ברביע מקבלת את הספרה 1 והיא ממוקמת במרכז הפה ומתקדמים לתוך הפה.
בלסת העליונה יש את רביעים 1-2 כאשר השיניים הכלולים ברביע 1 שהוא השמאלי למעלה הם שיניים 11-18. ברביע ה-2 שהוא בלסת העליונה מימין , השיניים הכלולים בו הם 21-28 וכן הלאה בלסת התחתונה.
בניתוח משמעות השיניים יש משמעות לניתוח אורך ,רוחב ולסת.
ניתוח אורך: בכל רביע יש שן שחוזרת על עצמה . לדוגמא-שן מספר 2 מופיעה בכל רביע -12,22,32,42 שיניים אלו משקפים עקרון משותף .
ניתוח לסת: לשיניים ברבעונים 1-2 בלסת העליונה יש מכנה משותף ולשיניים ברבעונים 3-4 בלסת התחתונה יש מכנה משותף אחר.
ניתוח רוחב: לכל שן בפה יש משמעות שונה כאשר שיניים באותו מקום סידורי משקפות רעיון דומה.

דוגמא:
ניתוח אורך :שן מספר 1- משקפת שן של הורה. התנהלות ההורה -אב/אם.
ניתוח לסת :לסת עליונה-משקף תשוקה, מניע, הורים, אבא. לסת תחתונה-משקף מה שהוא אמיתי, ארצי, אמא.
ניתוח רוחב: שן 11-זו השן של התנהלות האב.
לאחר שנבצע חיתוך בין 3 הניתוחים נוכל לדייק את הבעיה ונפעל לפתרונה.

הבעיות שעולות לנו יכולות להיות יחסים אישיים אדם עם עצמו, יחסים בין הורים, יחסים בין הורים וילדים, יחסי ילד עם עצמו, דברים שנקבעו בשלבים מוקדמים בחיים, שינויים ששקרו והמשכיותם, יחסים עם סבא וסבתא, יחסים עם המשפחה המורחבת, יחסים עם סבא/סבתא רבה.
כמו כן הבעיות יכולות להיות מאיברים שונים בגוף שהשן קשורה אליה.

בעבודתי בטיפול ביואורגונומי, אני בוחן ביסודיות על ידי עפעוף את מקום השן הפגועה ועל סמך העקרונות שציינתי לעיל על ידי עפעוף אני מוצא מהן הגורמים/סיבות שהשפיעו על הפגיעה בשן ומבצע טיפול ביואורגונומי בפגיעה שהיא שורש ומקור הבעיה.

 

השאירו פרטים ואחזור בהקדם

הכנסו לקרוא עוד מהבלוג שלי

איציק קרמר

האושפיזין אנרגיה וביואורגונומי

 אושפיזין אנרגיה וביואורגונומי במהלך חג הסוכות אנו מזמינים לסוכה אושפיזין. אושפיזין אלו אורחים. נוסח ההזמנה בלילה הראשון כשנכנסים לסוכה קודם שנשב לאכול הוא: " אזמין

Read More »

קוד השופר והקוד הביואורגונומי

החיים שלנו בנויים על קודים כמעט בכל נושא. הולכים לעבודה. התארגנות בבוקר. מתלבשים בהתאם. מכינים אוכל למשך היום. נוסעים למקום העבודה. בשעות העבודה עובדים כנדרש.

Read More »

תשובה גאולה וערבול

בטיפול הביואורגונומי פעולת הערבול היא פעולה משמעותית ביותר. על  פעולה זו מושתת עקרונות הטיפול הביואורגונומי. הערבול בטיפול הביואורגונומי משמעותו שאנו חוזרים בציר הזמן של המטופל

Read More »
משה רבנו כמנהיג | איציק קרמר טיפול ביוארגונומי

משה רבנו כמנהיג

משה רבנו כמנהיג-עוצמה של מנהיג – ישראל לפני הכל גדולת מנהיג נבחנת במידת יושרו ובשקיפות שהוא מייצג כלפי מונהגיו. גם בדברים שאינם נעימים הוא משקף

Read More »

משמעות העפעוף

מטפל בביו -אנרגיה הוא מעפעף. אבחון וטיפול ביואורגונומי מתבצעים על האנרגיה של המטופל. תוצאות האבחון והטיפול באים לידי ביטוי בתנועת העפעפיים. כאשר מטפל בודק את

Read More »
איציק קרמר

צור קשר

דילוג לתוכן