משה רבנו כמנהיג

משה רבנו כמנהיג | איציק קרמר טיפול ביוארגונומי

משה רבנו כמנהיג-עוצמה של מנהיג – ישראל לפני הכל

גדולת מנהיג נבחנת במידת יושרו ובשקיפות שהוא מייצג כלפי מונהגיו. גם בדברים שאינם נעימים הוא משקף את הדברים בצורה אמיתית ולא בטיוחי דברים.

תחינת משה

בתחילת פרשת השבוע "ואתחנן" משה מציין מעמד קשה מאוד מבחינתו. הוא מתחנן לה' ומבקש ממנו להיכנס לארץ ישראל. הביטוי "ואתחנן " מציין מצב שאנו לא רגילים לשמוע ממנהיג. האם המנהיג מתחנן ומשפיל את כבודו? וגם אם זה קורה, זה יעשה בחדרי חדרים . המנהיג לא יספר זאת ברבים ולהיפך יציג את הפעולות הטובות והחיוביות שעשה.

תגובת הקב"ה

ממשיך משה רבינו ואומר " ויתעבר ה' בי למענכם ". ה' כועס עלי הרבה פעמים וזאת בגלל התנהגותכם. אני המגן האנושי שסופג הכל בגלל ההתנהגות שלכם. בהמשך אומר משה- "ולא שמע אלי, ויאמר ה' אלי רב לך אל תוסף עוד דבר אלי עוד בדבר הזה". מבחינת המנהיג , זו השפלה הגדולה ביותר. ה' אומר לו , שמעתי אותך ואני לא רוצה לדבר איתך על הנושא. הנושא לא ניתן עוד לדיון.

ישראל לפני הכל

משה כמנהיג מציף את כל מעמד זה כלפי עם ישראל. הוא לא מתבייש להגן עליהם שוב ושוב וגם במחיר אישי כבד מאוד. ישראל לפני הכל. הוא מוותר על הרצונות שלו להיכנס לארץ ישראל, שהיא תשוקת חייו וזאת לטובת עם ישראל. הוא מקבל בהכנעה את החלטת ה' .ומקבל עליו את הדין באהבה גמורה.

מצפים אנו שמשה יתנהג אחרת כלפי עם ישראל (מעיין נקמה) . אך מייד בהמשך הוא מציג את האני מאמין שלו כלפי טובת עם ישראל בארץ המובטחת בצורה הישרה והאמיתית.

המעשה בבחינה ביואורגונומית

בתחילת הפרשה שכשמוצגת תהליך התחינה ותשובת ה', משה נמצא בחוסר שדות אנרגטיות. העונש שה' מטיל עליו, פוגע בו ומחליש אותו אנרגטית. הוא מדבר ממקום של מנהיג חזק אך חסר שדות ואנרגיה.
בהמשך משה מתחיל לדבר עם בני ישראל על הנדרש מהם בכניסה לארץ ישראל . משה אומר זאת בעוצמות הגבוהות ביותר .משה רבנו כמנהיג – מבדיקה ביואורגונומית , משה נמצא באותו זמן באנרגיות גבוהות מאוד בכך שעושה את רצון ה' . הוא מנחה את העם לפעולות הנדרשות מהם. משה חושב רק על טובת העם האופטימלית . זה מביא אותו לאנרגיות הגבוהות שמלוות אותו בהמשך הפרשה.

השאירו פרטים ואחזור בהקדם

הכנסו לקרוא עוד מהבלוג שלי

איציק קרמר

האושפיזין אנרגיה וביואורגונומי

 אושפיזין אנרגיה וביואורגונומי במהלך חג הסוכות אנו מזמינים לסוכה אושפיזין. אושפיזין אלו אורחים. נוסח ההזמנה בלילה הראשון כשנכנסים לסוכה קודם שנשב לאכול הוא: " אזמין

Read More »

קוד השופר והקוד הביואורגונומי

החיים שלנו בנויים על קודים כמעט בכל נושא. הולכים לעבודה. התארגנות בבוקר. מתלבשים בהתאם. מכינים אוכל למשך היום. נוסעים למקום העבודה. בשעות העבודה עובדים כנדרש.

Read More »

תשובה גאולה וערבול

בטיפול הביואורגונומי פעולת הערבול היא פעולה משמעותית ביותר. על  פעולה זו מושתת עקרונות הטיפול הביואורגונומי. הערבול בטיפול הביואורגונומי משמעותו שאנו חוזרים בציר הזמן של המטופל

Read More »

טיפול שיניים ביואורגונומי

טיפול שיניים- ביואורגונומי לפני תקופה ארוכה פנה אלי אדם וציין בפני שהשיניים שלו נוטות לצהובות והוא מעוניין לבצע הלבנה. שאלתו הייתה האם יש טיפול שיניים

Read More »

משמעות העפעוף

מטפל בביו -אנרגיה הוא מעפעף. אבחון וטיפול ביואורגונומי מתבצעים על האנרגיה של המטופל. תוצאות האבחון והטיפול באים לידי ביטוי בתנועת העפעפיים. כאשר מטפל בודק את

Read More »
איציק קרמר

צור קשר

דילוג לתוכן