אתה בטוח רוצה לוותר על ארוחת בוקר?

תמיד אני אשאל אותך מה המטרה שלך בשאלה. כלומר מה אתה מעונין להשיג, כשאתה אומר שאתה רוצה לוותר על ארוחת בוקר.

כמאמנת NLP אני שומעת הרבה את המשפט: אני לא יכול לאכול בבוקר, אין לי זמן, אני לא רגיל או שאני לא ממש מרגיש צורך. המשפט הכי מפורסם :"אם אני אוכל מוקדם בבוקר זה פותח לי את התיאבון ואז אני לא מפסיק לאכול". האמת ברובם גם אני השתמשתי בעבר וכל כך רבה זמן שאז מבלי לבדוק באמת האמנתי בהם.

בואו נתחיל מעובדה אחת ברורה ומשם נתקדם:

מרגע אכילת ארוחת הערב\נשנוש אחרון בערב הקודם ועד אכילת הבוקר אתם צמים . זהו צום לכל דבר ועניין. נניח ואכלתם ארוחת ערב בשעה 20.00 בערב, ולמחרת את ארוחת הבוקר שלכם אתם אוכלים בשעה 11.00 כמה שעות צום צברתם? [15 שעות!!!] – חבל, מיותר, ולעיתים אפילו מסוכן.

תחשבו רגע על תינוק  שנולד. בכל שלוש שעות הוא בוכה, וכשאנחנו נותנים לו לאכול הוא נרגע. למה דווקא שלוש שעות? כי בכל שלוש שעות ישנה הפרשה של מיצי עיכול בקיבה מה שגורם לנו להיות רעבים. אכילה בהתאם לפיזיולוגיה איתה באנו לעולם זו האכילה שתשמור עלינו גם בהמשך היום ויהיה קל לנו להתמיד בה לאורך זמן מכיוון שהיא עונה על הצרכים שלנו ומאפשרת לנו להתנהל בשלווה לאורך היום.
האם באמת רוצה לוותר על ארוחת בוקר?

את\ה ממהר\ת רוצה לוותר על ארוחת בוקר?

אני מבינה, תעשו החלפה בין ארוחת הביניים לארוחת הבוקר- שברו את ה"צום" והתחילו את היום כך שמתחילת היום הגוף "יודע" שהוא הולך לקבל את מה שהוא צריך כדי לנהל את היום שמגיע.

גם אכילת תמר או פרי יכולה לשבור את ה"צום" .

ועוד סיבות ללמה זה חשוב:

מתחילים להניע את מערכת העיכול מה שיוצר פעילות מעיים טובה מה שמגביר את חילוף החומרים מורידים את הדחף למתוק בהמשך היום (בגלל רמות הסוכר הכל כך נמוכות מהצום הלילי, זוכרים?)⇐ עוזרת לנו להתחיל את היום ערניים ומשפרת לנו את הזיכרון  ובעיקר יוצרת אצלנו תחושה של רוגע ושלווה.

יחד עם זאת אין תמיד תשובה אחת נכונה. יש מה נכון לך.

רוב האנשים שמגיעים לעבור תהליך כשהם לא רגילים לאכול ארוחת בוקר מתנסים. כמעט כולם חשים בהבדל ומתחילים לאכול ארוחת בוקר. ואלה שלא אם זה משרת את המטרה שלהם זה מצוין. כי אני תמיד מתחילה ומסיימת בשאלה: מה המטרה שלך?

יחד עם זאת אין תמיד תשובה אחת נכונה. יש מה נכון לך.

תנסו, תחקרו עד שתגיעו למה שנכון עבורכם.

שלכם,

פנינה

במידות טובות

אימון NLP –  אימון להרזיה מהראש

הכנסו לקרוא עוד מהבלוג

בואו נדבר, הדרך לשינוי מתחילה כאן

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

צור קשר

הירשמו לקבלת חדשות ועדכונים מהבלוג שלי

דילוג לתוכן