איך לעבור את החגים בלי להעלות במשקל

פעם חשבתי שלא, היום אני יודעת שכן.
זו בשורה משמחת מפני שאנחנו מוקפים ב"ידיעות, נתונים וסקרים" שמנבאים לנו עלייה במשקל של בין שלושה לשישה ק"ג. בזמן הקניות שלי בסופר, בעודי ממתינה לבשר, אני שומעת גבר ואישה מנהלים דיון סוער על כמה הם הולכים להעלות בחודש הקרוב. הוא אומר שלושה היא חמישה כי "אין מה לעשות הכל סביב אוכל בחודש הזה"

אכן, חודש מטורלל יחד עם זאת אני והמתאמנים שלי כבר יודעים אפשר לשמור על המשקל. אפשר אפילו לרדת במשקל ועדיין להנות ולאכול. כדי להפוך את החג שלכם למהנה ועדיין לשמור על המשקל אשמח להעביר לכם כמה טיפים שעובדים לי, עובדים למתאמנים שלי.

קדימה מתחילים

 • הראשון והחשוב מכולם- הגדירו מטרה:

קחו מחברת ורשמו לכם- איך תרצו להראות בראשון לאוקטובר, איך תרגישו, מה תלבשו, מה תגידו לעצמכם.

תהיו נדיבים בפרטים וכן תכתבו ואל תסתמכו על הזיכרון בראש (יש לו מספיק לזכור)

 • "צריך לצום היום- יש ארוחת חג"

לצערי, אני שומעת את זה הרבה. למה לצערי? כי הרבה אנשים מאמינים שזה נכון ולא רק שזה לא נכון, זה משמין ואף עושה נזק גדול.

למה משמין? לא רק בגלל כמות הקלוריות כי באמת שלא משנה אם נאכל 2000 קלוריות בארוחה אחת או נחלק אותם ל5 ארוחות. בזמן שאנחנו "צמים" הגוף שלנו נכנס למצוקה הדבר הראשון הוא לאגור. הוא לא משחרר. הדבר השני הוא פיצוי. כשהגוף לא מקבל את מה שהוא צריך הוא דורש פיצוי והוא גם מקבל.

 • שתו מים

כמעט לכל המתאמנים שלי בתחילת הדרך יש חוסר עצום במים (היעד הוא 65%) וזה היעד הראשון עליו אני שמה דגש. לאט לאט אנחנו משפרים את הנתון הזה ומשם יתר הנתונים משתפרים בהתאמה. לעיתים אנחנו מבלבלים בין רעב לצמא.

תעשו לעצכם טובה והתחילו לשתות מים. לא זוכרים? שימו מול העיניים בקבוק, תזכורת בטלפון. כל דבר שיגביר את השתייה. המים הם הדלק שלנו, הם הבסיס. היסוד הקריטי בתזונה נכונה והרזייה איכותית, לשריפת שומנים ולחילוף חומרים יעיל.

 • נשנשת בלתי מורגשת

לעיתים הבעיה היא לא בארוחות אלא מה שקורה בין לבין. שם לעיתים נכנסים על הדרך מזונות שאנחנו לא לוקחים אותם בחשבון.

דווקא עכשיו מנהלים יומן אכילה, לא תאמינו כמה דברים מתפספסים כי הם לא על הצלחת, והם על הדרך , או שזו רק טעימה  כמו:

  1. בזמן הבישול
  2. הרטבים שעל האוכל\הסלט
  3. הברכות
  4. הכמויות של העוגות\הפירות\הפיצוחים

מי זוכר להתייחס לזה בכלל?

 • הצלחת שלכם

הסתכלו על השולחן, סרקו את מה שאתם רואים והחליטו שאתם אוכלים את האוכל שאתם אוהבים. ממלאים את הצלחת פעם אחת . סיימו את הצלחת שתו כוס מים וחכו 20 דקות. ב85% מהמקרים תרגישו שבעים ומרוצים. קומו מהשולחן עזרו לפנות, קחו את הכיסא לאחור. זה השלב שאתם כבר לא רעבים זה שם אז אתם לוקחים.

 • הזיזו את עצמכם

עושים ספורט כלשהו? יופי, הוסיפו קצת זמן, הגבירו מאמץ (בקטנה), לא עושים בכלל? אולי תאמצו הליכה ברגל? לא כספורט ובקצב שלכם עזרו לגוף להכיל את הכמויות, להתנקות.

 • הקפידו לאכול לפחות חמש ארוחות ביום

זוכרים כשנולדנו האכילו אותנו בכל שלוש שעות, קצת גדלנו וקלקלנו. הגוף שלנו יודע לעבוד נכון אנחנו רק צריכים לספק לו את הדלק הנכון בזמן הנכון. כשאנחנו מקבלים מזון כל כמה שעות זה יוצר נינוחות ורוגע, יש לנו מצב רוח טוב ואנחנו פעילים יותר ואנחנו פחות מונעים מאכילה רגשית.

דווקא בימים שאתם מוזמנים\מארחים השתדלו לפרוס את הארוחות על גבי כל היום. כך שתגיעו לארוחת הערב הבחירות יהיו ממקום של שפיות רוגע ושלווה.

 

מאחלת לכם שנה של בחירה בעצמכם, בבריאות שלכם
עם המון שמחה וכייף בלב.

 

 

הכנסו לקרוא עוד מהבלוג

בואו נדבר, הדרך לשינוי מתחילה כאן

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

צור קשר

הירשמו לקבלת חדשות ועדכונים מהבלוג שלי

דילוג לתוכן